Chcete levné povinné ručení? Pak na srovnávače zapomeňte

audiPovinné ručení je již ze samotné podstaty povinné a tak se nelze divit tomu na něm většina lidí chce ušetřit, i když je někdy lepší si připlatit. Pojďme si ukázat, jak nejefektivněji sehnat to správné povinné ručení.

Na srovnávače pojištění zapomeňte

Každý, kdo kdy opravdu řešil povinné ručení, to znamená, že porovnával jednotlivé nabídky pojišťoven, ví, že se jedná o časově náročnou práci. Proto před nějakou dobou vznikly srovnávače pojištění, které se nám snaží ušetřit čas. Jenže, pokud jste někdy porovnávali jednotlivé srovnávače, tak víte, že každý vrací jiné údaje. Často to jsou takové údaje, které jsou, jak se říká, zcela „mimo mísu“. Jen malá hrstka z nich vrací poměrně relevantní výsledky, kterým se dá věřit. Z toho důvodu je dobré se na srovnávače nespoléhat a projít si osobně nabídky různých pojišťoven. Pokud vyplníte online kalkulačky, tak se vám zpravidla v průběhu jednoho dne všechny pojišťovny ozvou a nabídnou vám různé slevy, bonusy a navíc vám vše pořádně představí. Často se tak, pokud narazíte na dobrého obchodníka, dozvíte velmi zajímavé informace, které na webových stránkách ani nejsou, nebo jsou někde zastrčené.

Jak tedy získat levné povinné ručení?

Jednoduše. Vytipujte si několik pojišťoven, klidně i tu vaší stávající a vyplňte na jejich webech kalkulačky pojištění. Dále vyčkejte na to, až se vám jednotlivé pojišťovny sami ozvou. Dále pojišťovnám sdělte své požadavky a nechte si nabídnou pojištění šité vám na míru.

Nejlevnější neznamená nejlepší

Pokud si uvědomujete, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, tak nebudete hledat za každou cenu to nejlevnější pojištění, ale budete shánět to nejlevnější nejlepší pojištění. Co je tím míněno? No třeba to, že budete pojištěni na vysoké částky. Minimální hodnota 35 miliónů je sice na první pohled vysoká, ale v momentě, kdy způsobíte větší nehodu, třeba s kamionem a ještě k tomu někoho zraníte, tak zjistíte, že to zas tak vysoká částka nutně není. Mimo to, je dobré nechat všechny pasažéry v autě nechat úrazově připojistit. Pokud pak někomu ublížíte, tak ho alespoň řádně finančně odškodníte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..