Jak ušetřit na povinném ručení?

autoUšetřit na povinném ručení by chtěl asi každý. Přeci komu by se chtělo platit každý rok třeba 7.000,-Kč na pojištění, že? Pojďme si ukázat, jak se dá na povinném ručení ušetřit.

Nabídky pojišťoven se neustále mění a tak v tomto článku nemá smysl psát konkrétní nabídky pojišťoven, na to se podíváme v jiných článcích. Nyní se podíváme na obecné způsob, jak ušetřit

Sledovat akce

Sledujte facebookové stránky vaší oblíbené pojišťovny. Můžete tak být včas informováni o nových výhodných akcích. Čtěte třeba Hospodářské noviny, v kterých vychází příloha Finance. Zde se čas od času poměrně detailně probírá téma pojištění. V klientských časopisech pojišťoven se také dá najít spousta zajímavých informací apod.

Srovnávače povinného ručení

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají čas a ani náladu na procházení odborné literatury, pak musíte využívat nabídek různých srovnávačů, které vám ukáží vždy nejaktuálnější nabídky, které přehledně srovnají. Pokud vás nějaká nabídka zaujme, podívejte se na ni detailněji, a pojištění si vy-komunikujte osobně. Uzavírání smluv přes internet se vyhněte. Problém je totiž v tom, že na internetu chybí spoustu důležitých informací. Totiž nejlevnější povinné ručení zpravidla bývá okleštěno o často důležité položky.

Napište auto na dědu

Pokud máte v rodině starší členy domácnosti, pak napište auto raději na ně. Starší lidi platí za pojištění výrazně méně, než dvacetiletý mladík. Je to dáno tím, že straší lidé jsou považováni za mnohem ukázněnější řidiče.

Vypovězte smlouvu

Pokud zavoláte vašemu pojišťovacímu agentovi, a řeknete mu, že platíte moc, a že odcházíte,tak velmi pravděpodobně dostanete slevu. Opravdu to funguje.

Výběr motoru

Pokud plánujete koupi automobilu, pak také uvažujte nad tím, kolik vás bude stát povinné ručení, u kterého nejvíce rozhoduje obsah motoru. Pokud si koupíte motor s objemem 1,6 litru v 8 ventilovém provedení, pak budete za pojištění platit zbytečně moc, i když vaše auto nebude papírově nikterak silné.

Bezpečné jezdění

V neposlední řadě se pak výše vašeho pojištění bude odvíjet od toho, jak budete s autem jezdit. Pokud patříte mezi silniční piráty, kteří každý rok bourají, nedivte se, že platíte tolik. Bonusy a malusy nejsou jen tak pro srandu králíkům. Jezděte tedy opatrněji. Mimochodem, zjistilo se, že nemá nikterak smysl jezdit s autem vyšší než povolenou rychlostí. Výsledkem rychlé jízdy je výrazně vyšší spotřeba paliva,  a časový efekt často nulový. Nahnat 5 minut za zvýšené riziko nehody a vyšší spotřebu paliva rozhodně nestojí. Nevěříte? Tak si vezměte stopky a měřte a počítejte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..