Jak se vymanit z úvěru na kreditní kartě?

Stack of credit cards on white isolated backgrond. 3dMít kreditní kartu je poměrně návyková a lákavá záležitost. Nyní si nakoupit a pak to pomalu splácet na první pohled může vypadat velmi lákavě, až na to, že pokud váš dluh na kartě je vyšší než částka, kterou tam můžete vrátit za měsíc či dva, tak se pomalu a jistě můžete dostat do krysího závodu, v kterém vyhrát není zcela snadné a vyžaduje to od vás určitou kázeň.

Proč je potřeba včas splatit kreditní kartu?

Důvod je jediný a tím je fakt, že dlouhodobější úvěr se vám pěkně prodraží. Zpravidla musíte platit poplatky za vedení účtu, dále úroky, které se zpravidla pohybují kolem 20% a pak také nesmíme zapomínat na RPSN, které také často není nejmenší. Takto vám kreditní karta pomalu a jistě ukrajuje z vašeho účtu nezanedbatelné částky.

Jak efektivně splatit úvěr na kreditní kartě?

Problém splácení úvěru je v tom, že vás finančně vyčerpává. Tudíž až vám dojdou finance, tak se opět vracíte k výběru z kreditní karty. A to je špatně. Dostane vás to totiž do začarovaného kruhu, ze kterého se budete dostávat jen těžko.

Předně, neposílejte na splácení úvěru žádné peníze navíc. Radši si založte spořící účet, a volné peníze posílejte tam. Tím si vytvoříte finanční polštář, který použijete ve chvíli, kdy byste jinak sahali po kreditní kartě. Hlavně si nezapomeňte nastavit trvalý příkaz, který vám bude na spořící účet posílat pravidelně nějakou částku, řekněme 500,-Kč. Za rok si tak našetříte 6.000,-Kč + pár korun navíc za připsané úroky. A to už je mnohem příjemnější, než pořád sahat po kreditní kartě.

No a protože nepředpokládáme, že někdo z vás kreditní kartu fyzicky zničí (třeba rozstříháním), tak si domluvte v bance schůzku, na které požádáte o snížení úvěrového rámce karty na takovou částku, která vás nebude nikterak dlouhodobě zatěžovat. Řekněme třeba 5.000,-Kč. Pokud vám v bance nebudou chtít vyjít vstříc, tak jí zrušte a založte si jí tam, kde vám tuto část budou ochotni nastavit. Konkurence je dnes dost velká, takže se ničeho nebojte.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..