Zápisky z přednášky o lobismu

Absolvoval jsem v angličtině přednášku o lobismu, která proběhla na jedné nejmenované škole. Nejsem nějaký superman na angličtinu, takže se vám pokusím nějak shrnout obsah této relativně krátké přednášky, na kterou k mému údivu nepřišlo moc lidí.

Přečíst článek…

Recenze knihy Nejbohatší muž v Babyloně

Nedávno jsem v jedné internetové diskuzi narazil na zmiňovanou knížku. No, a protože jsem zrovna přemýšlel o nějakých investicích, napadlo mě, že bych si knihu mohl přečíst.
Kniha je psaná a v podstatě i určena pro začátečníky, kteří jsou neustálé ve finanční tísni, a nevědí jak z ní. Kniha není psaná nijak složité. Vše je ukázáno na konkrétních příkladech, takže jí pochopí opravdu každý. Dá se říci, že by se tato kniha, která byla napsána před více jak sto lety klidně mohla stát učebnicí pro školy, v kterých se nově vyučuje finanční gramotnost lidmi, kteří často finančně gramotní nejsou. Pokud již něco o penězích víte, knihu si nekupujte. Popravdě, když jsem byl knihu vyzvednou, řekla mi prodavačka, že jí pomohla ‚narovnat kasu‘. V té chvíli my bylo jasné, že pro mne kniha není vhodná. I přesto jsem jí přečetl, jeden nikdy neví na co narazí. Přemýšlím, že knihu asi někomu věnuji, protože je opravdu schopná pomocí někomu finančně slabému, který nic o penězích neví.
Poznámka pro Kiyosakiovce. Myslím si, že jeho učení vychází z této knihy. Myšlenky zde uvedeny jsou těm jeho velmi, občas až moc, podobné.

Zápisky z přednášky investování do nemovitostí Cashflow klubu VŠE

Cashflow klub pořádal na VŠE v Praze přednášku mentora realitních makléřů Petra Nováka, který pracuje pro Remax. Jednalo se o velmi pěknou přednášku, na které bylo vidět, že pan Petr Novák je skutečný profesionál. Přednáška byla velmi obsáhlá a tak se z ní pokusím udělat nějaký souhrn/poznámky, snad se to podaří. Na téma investování do realit by se dalo psát a povídat dlouhé hodiny.

Přečíst článek…

Velmi zajímavá přednáška Michala Rostocka o alchymii podnikání

Na internetu jsem narazil na velmi dobrou přednášku Michala Rostocka, který povídá velmi fundovaně o alchymii podnikání. Zjistíte proč někteří krachují a jiní naopak vyhrávají. Michal Rostock vám prozradí, které byznysy jsou pro investora atraktivní a co je důležité jak když chcete vytvořit úspěšný byznys, na kterém vyděláte a moc se nenaděláte. Kdo tohoto velmi úspěšného investora neznáte, mrkněte třeba na stránky pořadu Den D. Jinak video jednou z přednášek Cashflow klubu VŠE. Pokud máte zájem, můžete jejich přednášky také navštěvovat. Více na jejich stránkách.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=kA8PVQfXpDk

Motivační video Steva Jobse

Níže uvedené motivační video je jedno z těch nejlepších co existují. Projev Steva Jobse na Stanford University v roce 2005, patří mezi absolutně ty nejlepší projevy a motivační videa vůbec. U videa lze zapnout různé titulky, bohužel ne české.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc