Proč je Bitcoin jen technologický gadget?

bitcoin

Na jednu stranu jsou kryptoměny, jako je v nadpisu zmíněný Bitcoin úžasné digitální měny, které vám zajistí značnou svobodu a nezávislost, na druhou stranu, by alespoň v současnosti, byla chyba považovat je za něco víc, respektive víc než jsou klasické měny. Zajímá vás proč?

Autor článku narazil na článek s názvem „Proč věřit Bitcoinu víc než koruně“, ve kterém zmiňuje všemožná pozitiva, nicméně nehledí na negativa. Těmi jsou následující.

Špatně likvidní měna. Prostě mít Bitcoin neznamená, že s ním dnes večer mohu zaplatit v restauraci. Někde ano, ale takových restaurací je jak šafránu. Pak je to také docela nestabilní měna, za kterou v politice nikdo nelobuje. Tudíž její hodnota může lítat a lítá kam se jí zachce. To žádná jiná běžně používaná měna normálně nedělá. Pak taky v případě výpadku energií, nebo politických nepokojů jsou vám Bitcoiny totálně k ničemu, protože, za předpokladu, že by fungovala normální měna, potřebujete fyzické peníze. No a těch 7 bankomatů, nebo kolik jich aktuálně je v ČR, to není nic. To vás nezachrání. Vklady nejsou pojištěné, tak jako je tomu v bance. V neposlední řadě stát může Bitcoiny tahem pera prohlásit za nelegální a máte smůlu. Bitcoiny mají zajisté své využití, ale rozhodně bych jim aktuálně nevěřil víc, než Koruně, Euru či Dolaru.

Uvedené platí v současnosti. Kryptoměny se dost dynamicky vyvíjí, bohužel dle posledních aktualit docela dost špatným směrem (diktát od farmářů nejen z Asie, kteří mají v rukou velkou výpočetní moc), tudíž uvidíme, kam to vše povede. Popravdě si však nemyslím, že banky kdy budou akceptovat běžně anonymní měnu, protože ony musí sledovat odkud peníze pochází, aby se zabránilo praní špinavých peněz a financování všemožných nepravostí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..