Účtenkovka – vše co potřebujete vědět

uctenkaS účtenkovkou loterií, tzv. „účtenkovkou“, někdy také označovanou „EET loterií“ se zařadíme po bok vyspělých zemích, ve kterých se snaží maximalizovat výběr daní pomocí gamifikace. Gamifikací se rozumí řešení určitého problému pomocí hry. V tomto případě se kódy, které se tisknou na účtenky každý měsíc slosují a každý kdo má nějakou zaregistrovanou účtenku může hrát o docela zajímavé ceny. Tímto se stát snaží přimět občany k tomu, aby požadovali ke každému nákupu vystavění účtenky ze systému EET (elektronická evidence tržeb), čímž stát maximalizuje výběr části daní a potlačuje šedou a černou ekonomiku. Přeci co když byste mohli vyhrát první cenu, to jest milión korun, nebo nějakou z dalších zajímavých cen?

Účtenková loterie není nic nového. Na Tchai-wanu jí provozují již od roku 1951.

Jaké je možné vyhrát ceny?

 1. cena = 1 milion Kč
 2. cena = automobil v ceně kolem 400.000 Kč
 3. cena = 300.000 Kč
 4. cena = 200.000 Kč
 5. cena = 100.000 Kč
 6. 20 výher s cenou = 20.000 Kč
 7. 1000 výher s cenou = 1.000 Kč
 8. 20.000 výher s cenou = 100 Kč

Mezi výherce se rozdělí ročně 65 miliónů korun.

Zvažují se i výhry ve veřejné zájmu. Třeba pro pedagogický, zdravotnický či třeba sociální zájem, kdy peníze budou vázány na pořízení určitého vybavení do škol apod.

Kdy účtenkovka začíná

Dle posledních informací loterie začíná od 1.10.2017 a první slosování začne 15.11.2017.

Jak účtenkovka funguje?

 • Předně je loterie určena pro starší 18 let.
 • Abyste mohli hrát, potřebujete se zaregistrovat do systému. To lze udělat na webu www.uctenkovka.cz, nebo v mobilní aplikaci Účtenkovka (obojí aktuálně 7/2017 není dostupné). Mobilní aplikace obsahuje OCR, tudíž v ní stačí účtenku vyfotit a odeslat. Odpadá tak zdlouhavé a potencionálně chybné přepisování kódů (FIK, BKP). Pokud mobil nemáte, můžete kódy zadat ručně na webu účtenkovky.
 • Každý den můžete od jednoho obchodníka registrovat jen jednu účtenku. To zamezuje dělení nákupu a umělému navyšování šancí na výhru.

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..